Kıymetli Dursunbeyli hemşehrilerim;

30 Mart 2014 seçimlerinde bize güvenerek emanet ettiğiniz Dursunbey’imizi, halka hizmet, hakka hizmettir bilinci ile kendimize önemli bir görev olarak teslim almıştık. Dursunbey’e hizmet etmek için çıkmış olduğumuz bu önemli yolda her zaman sizin desteğinizi yanımızda hissettik. Halkımızın her kesimine en iyi hizmeti ulaştırmak için parti rozetimizi çıkarıp, Dursunbey’in menfaatleri doğrultusunda yolumuza devam ettik. Dursunbey’i layık olduğu en iyi noktaya getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya başladık.

Göreve geldiğimiz günlerde ilk projelerimiz Sosyal Belediyecilik anlayışını halkımız ile tanıştırmak oldu. Bu kapsamda ilk olarak Sevgi evimizi kurduk ve burada özellikle kırsal mahallelerimizde zor şartlarda yaşayan vatandaşlarımıza ev konforunda bir yaşam alanı oluşturduk. Vatandaşlarımızın acılı günlerinde onların acısına ortak olurken, özellikle cenaze sahibi vatandaşlarımızın o telaşlı hallerini azaltmak adına, cenaze nakilden, mezar kazımına, kefen hizmetinden, duyuru ve anons hizmetlerine ücretsiz olarak vatandaşlarımızı faydalandırdık. Vatandaşlarımızın iyi günlerinde de yanlarında olarak birçok etkinlik ve program ile hemşerilerimiz ile bir araya geldik.

Görev süremiz içinde alt yapı hizmetleri, sosyal ve kültürel faaliyetler, yol çalışmaları, şehirleşme, modern vizyon projeleri, sağlık hizmetleri, rekreasyon alanları, eğitim hizmetleri, belediyemize gelir getiren kaynaklar ve istihdam projelerini en iyi şekilde uyguladık. Balıkesir’in Büyükşehir olmasından dolayı Büyükşehir hizmetleri ilçemize en etkin şeklide geldi ve gelmeye devam ediyor. Köyden mahalleye dönen kırsal yerleşim yerlerimizle beraber merkez dâhil olmak üzere 111 mahallemize bu hizmetleri ulaştırdık.

Seçim beyannamemizde size sunmuş olduğumuz projelerin %95’ini tamamlayarak büyük bir başarı elde ettik. %5’lik tamamlayamadığımız projelerimizin bir kısmı devam ederken, bir kısmı da güncelliğini yitirdiği için hayata geçirilemedi. Dursunbey’imizi layık olduğu değere ulaştırmak için yapmış olduğumuz çalışmalar, ilçemizin çehresini hızla değiştirdi ve geliştirdi. İnşallah bundan sonra da hep beraber Dursunbey’i geleceğe taşıyarak, ortak akıl, istişare ve katılım belediyeciliği ile başarılı hizmetler uygulamak istiyoruz.

Yeni dönemde de sizin desteğiniz ve bize olan güveninizle çıkmış olduğumuz bu yolda, emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli altını çizdiği “İnsana değer” kavramını temel alarak, muhtaçları gözetecek, yaşlılarımızı asla unutmayacağız. Gençlerimizin daima yanında olacak onlar için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Engelleri  de ortadan kaldırarak bu özel kardeşlerimizin yaşam kalitelerini birlikte arttıracağız.

Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi Dursunbey’in en büyük sorunlarından biri olan istihdam ve göç problemine çare olmak için büyük aşama kat ederek sonuna yaklaştığımız Organize Sanayi Bölgesi projesini bitireceğiz. Büyüyen Türkiye profiline uygun olarak ilçemizi modern kentler seviyesine ulaştırmak için geliştirdiğimiz projelerimize devam edeceğiz. İlçemizin marka değerini yükselterek bölgemizi cazibe merkezi haline getireceğiz. Organize Sanayi Bölgemiz ile ilgili olarak bir çok büyük çaplı firma Belediyemizden yer talep etmekte, görüşmelerimiz de olumlu yönde devam etmektedir. İnşallah 2019 yılı sonunda alt yapısı tamamlanacak olan OSB’mizde fabrika inşaatlarının da yükselişine birlikte şahit olacağız.

Değerli vatandaşlarım;

İlçemizde yaşayan her ferdin mutlu, huzurlu bir şekilde yaşaması için, sizin de bana vereceğiniz destek ve güvenle, yeni dönemde Dursunbey’e yaptığımız hizmetleri devam ettirmek için, parti teşkilatımızın verdiği görev doğrultusunda Ak Parti Dursunbey Belediye Başkan Adayı oldum. Bu yeni dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi Gönül Belediyeciliğini sizlere daha yakından hissettirmek için daha yoğun gayretlerimiz olacak. İnşallah 5 yıl boyunca ameliyata yatırdığımız ilçemizi, yeni dönemde estetik bir güzelliğe de kavuşturacak, kırsal mahallelerimizin ihtiyaç ve taleplerini de en hızlı şekilde Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte karşılayacağız.

Bizlere 2014’te vermiş olduğunuz emaneti korumaya devam ederek, Allah’ın izniyle Dursunbey için beraberce yürümeyi umut ediyor, ‘yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ düsturu ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.